Zumba Dans

Zumba Dans

Zumba’nın canlı hareketleri hem moralinizi yükselten endorfinleri salgılamanızı sağlayacak, hem de dans ettikçe endişelerinizden kurtulacaksınız. Zumba dersi boyunca yaptığınız dans hareketleri duruşunuzu düzeltir, koordinasyonunuzu geliştirir, kendi kendinize oluşturduğunuz kısıtlamaları ortadan kaldırır ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.

Her yaştan insanın katılabileceği Zumba, siz farkında bile olmadan tüm vücudunuzun çalışmasını sağlayan mükemmel vücut sıkılaştıran bir dans türüdür. Bütün bu değişimler hemen moralinize hemde görünüşünüze yansır. Unutmayın, kendini iyi hisseden biri aynı zamanda kendine olan güvenini de arttırır. Profosyonel eğitmenlerimiz eşliğinde sanatsal, estetik ve sosyal bir dans olan zumba’yı öğrenmek için kursumuza sizleride bekliyoruz.

Zumba Nedir?

1990’lı yıllarda Amerika’yı kasıp kavuran ve halen hayranı çok olan Zumba, her ortamda rahatlıkla yapılması sebebiyle özellikle kadınların ilgisini çekmiştir. Zumba, dans ve aerobik figurlerini içerir. Zumba koreografisinde, kumbiya, hip-hop, samba, salsa, merenge, mambo, savaş sanatları ve bir kısım Bollywood ve oryantal dans hareketleri bir arada kullanıldığı gibi, “squat” ve “lunge” egzersizleri de kullanılır. Kilo vermeyi kolaylaştırması nedeniyle kadınların ilgi gösterdiği Zumba, ülkemizde hemen hemen her kursta yer alır.

Zumba egzersizleri hızlı ve yavaş ritmli müziklerle direnç çalışmalarından oluşur. Bu müzikler de cumbia, salsa, merengue, mambo, flamenko, Ça-Ça-Ça, reggaeton, soca, samba, oryantal dans, bhangra, hip hop, axé music ve tango dans stillerinde kullanılan müziklerdir.

Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Zumba eğitimi 2 – 3 aylık bir süreçte işlenir. Temel hareketleri öğretilen Zumba’da amaç kişinin bu dans kültürünü benimsemesini ve dans etmeyi yaşam şekli haline getirmesini sağlamaktır. Dans kursumuzun profosyönel eğitmenleri de bu bağlamda derslerde temel hareketleri ve dansın kültürünü benimsetmeyi amaç edinirler. Kursiyerlere en kısa sürede Zumba yapma yetisi kazandırırlar.

İsteyen öğrencilere özel ders imkanı sunulurken eğitmen ile bire bir çalışmak öğrenme hızını daha da artıracaktır. Profesyonel kariyer hedefi ile hareket edenlerin ise daha hızlı davranmaları, bir an önce Zumba’ya başlamaları ve bol bol pratik yapıp yarışmalara katılmaları gerekmektedir.

Haftalık Ders Programı

Detaylı Ders Programlarımız için Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

Ders Ücreti

Ders Ücretlerimiz için Lütfen Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

  • Paylaş

abdabakirkoy