Vals Dans

Vals Dans

Vals, tüm salon danslarının atası olan ve eşli yapılan bir salon dansıdır. Vals, partnerlerin birbirlerini sıkı kucaklayarak belirli bir daire eksenin ritmik biçimde dönmeleri ve bunu yaparken dans pisti etrafında hareket etmeleri esasına dayanır. Vals uzun yıllardan beri gerek düğünlerin gerekse dans sever kişilerin bir numaralı dansı olmuştur. Erkekle kadını zarif bir şekilde bir araya getiren ve görsel bir şölen sunan bu dans düşündüğünüzden daha kolay. Biraz pratikle ve doğru müzikle siz de dilediğinizce vals yapabilirsiniz.

¾’lük adımlarla yapılan bu dans oldukça keyifli olmasının yanı sıra Türkiye’de de son zamanlarda, özellikle düğünlerde oldukça popüler hale gelmiştir. Düğün dansınızı en köklü danslarından biri olan vals ile gerçekleştirebilir, daha farklı ve ayrıcalıklı olabilir, daha aktif ve sağlıklı bir yaşama kavuşabilirsiniz.

Vals Nedir?

Vals, tüm salon danslarının atası olan ve eşli yapılan bir salon dansıdır. Vals, partnerlerin birbirlerini sıkı kucaklayarak belirli bir daire eksenin ritmik biçimde dönmeleri ve bunu yaparken dans pisti etrafında hareket etmeleri esasına dayanır ve zaman zaman “dansların kralı” olarak da adlandırılır. Vals, 3/4’lük ritimde çok hızlı bir tempoda yapılan bir danstır.

Valsin günümüzde Viyana valsi ve modern vals (slow vals) olmak üzere iki popüler stili bulunmaktadır. Modern vals; Amerikan valsi veya İngiliz valsine verilen addır. Viyana valsini diğer vals stillerinden ayıran temel özellikler; hız, koreografi, duraklar ve tondur. Her ne kadar ayak hareket kombinasyonlarında bazı farklar olsa da en temelde Viyana valsi diğer stillerden çok daha hızlı icra edilmesi en belirleyici farktır.

Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

1 – 3 aylık bir süreçte valsin bütün adımlarına ve dönüşlerine hakim olabilirsiniz.Vals, dönüş teknikleri ve temel adımlarını öğrendiğiniz taktirde ilerleme yeteneğinize ve daha önce bir dans yapıp yapmamanıza göre değişir.

Asil duruşu ve çiftlerin uyumunu sergilemesi nedeniyle düğün dansı olarak da tercih edilen vals, özel dersler ile yaklaşık 5 – 10 saatlik uygulamalı eğitimler çerçevesinde öğretilmektedir.

Haftalık Ders Programı

Detaylı Ders Programlarımız için Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

Ders Ücreti

Ders Ücretlerimiz için Lütfen Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

  • Paylaş

abdabakirkoy