Tango Dans

Tango Dans

Tango, izlerken insanlarda aşk, tutku, biraz hüzün ve yoğun bir hissiyat oluşturan, insanların duygularını harekete geçirerek romantizm duygusunu ortaya çıkarmak için önemli bir adım oluşturan dans çeşididir.

Tango, duygu yüklü ve duygulara doğrudan hitap eden, dans edenlere oldukça farklı figür uygulamaları ve doğaçlama dans yeteneği kazandıran, izleyenler için aşkı ve tutkuyu ruhen hissettiren özel bir danstır. Bu nedenledir ki, tango zarafet taşıyan ve diğer dans çeşitleri arasında çok özel bir yer edinmiş müzik ve dans türü olarak öne çıkmaktadır.

Tango Nedir?

Tango ‘nun kökeni, çıkış noktası olan Arjantin, Buenos Aires, Montevideo ve Uruguay ‘a dayanmaktadır. Tango müzikleri neredeyse dans ile bütünleşmiş olup, birlikte anıldığında daha büyük bir anlam taşır hale gelmiştir. Tangonun çıkış öyküsü de, şu an günümüzde daha çok belli kesimlerin tercihi ile ters düşecek şekilde sıradan, acılı, kötü hayat koşulları yaşayan insanlardan ve onların yaptıkları danslardan gelmektedir.

Tango, çıkış yıllarının ilk dönemlerinde genel olarak “basit tango” veyahut başka bir deyişle “tango criollo” olarak anılmaktaydı. Ancak zaman içerisinde gelişen müzik ve dans kültürü sayesinde, günümüzde çok daha farklı tango adlandırmaları ile karşılaşmaktayız. Örneğin, dansın doğduğu toprakların adıyla kendini bulan ve genel bilinen adıyla Arjantin Tangosu’nun yanı sıra, Amerikan Tangosu, Çin Tangosu, Fin Tangosu, uluslararası tango stilleri gibi dans çeşitleri gelişmiş ve bu yeni adlandırmalar günümüzde sıkça kullanılır hale gelmiştir.

Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Tango doğaçlamaya müsait bir dans türü olduğu için yeni akımlar ve öğretilerle zamana uygun bir şekilde değişim gösterebiliyor. Yeni teknikler ve yeni figürler katılması ile sonu olmayan bir yolculuğa çıkılıyor. Dilerseniz birkaç ay, dilerseniz yıllarca tango eğitimi alabilirsiniz. Öncelikle 1 – 3 aylık kurslar ile duruş, dönüş ve adımlar öğreniliyor. Sonraki süreçler koreografi hazırlamak ve uygulamaktan ibaret. Yeteneğinize göre eğitim süreniz daha hızlı ilerleyebilir.

Tango derslerinde temel adımları öğrenip sosyal bir dansçı olmak için 3 – 6 ayınızı ayırmanız gerekiyor. Daha fazla pratik ve çalışma ile bu alanda ustalaşabilir, yarışmalara dahi katılabilirsiniz. Profesyonel kariyer hedefleyenler ileri aşamalarda daha çok çalışmalılar.

Haftalık Ders Programı

Detaylı Ders Programlarımız için Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

Ders Ücreti

Ders Ücretlerimiz için Lütfen Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

  • Paylaş

abdabakirkoy