Swing Dans

Swing Dans

Swing dansı hareketli ve eğlence doludur ve farklı insanlarla tanışmak için bir fırsattır. Swing dansın bu kadar eğlenceli olmasının sebeplerinden biri dansçıların kişisel stillerini ve ifadelerini dansa katabilme imkânlarıdır. Belki sizin de aklınıza “Swing nasıl yapılır?”, “Swing kolay öğrenilir mi?” gibi sorular takılmaya başladı kim bilir? Bol bol pratik ve bir miktar azimle swing öğrenmek çok kolay….. Sizlerde Swing Dansını hayatınızın parçası haline getirerek daha sosyal ve aktif bir yaşama sahip olacak, hayattan zevk alacak ve sağlıklı bir bünyeye sahip olacaksınız.

Swing Nedir?

Dansın ortaya çıkışı, 1930’lu yılların başlarında swing müziğinin Amerika Birleşik Devletleri’nde yayılmasına kadar dayanıyor. Swing müziği, en ünlü caz akımlarından biri olup sekiz notalık rahat bir ritme sahiptir.

Swing dansı yapılırken adımlara dikkat etmek çok önemlidir. Swing dansının temel adımı 4 ölçülüdür. Bu adımlamada 1 ve 2 yavaş; 3 ve 4 ise hızlıdır; yani tempo “yavaş, yavaş, hızlı, hızlı” şeklindedir. Dansçıların bedenleri 1 ve 2.adımlarda birbirine yakınken 3 ve 4.adımlarda daha hızlıdır ve çiftler birbirlerinden uzaklaşırlar. Keyifli caz müzikleri ile yapılan swing dansında, temel adımda partnerler birbirine yakın olduğu zaman ortaya çıkan duygu şahanedir. Ayrıca temel adımın öğrenilmesinden sonraki en önemli konu dönüşlerdir. Koltuk altı dönüşü denen erkeğin yönlendirmesi ile kadının kolunun altından dönerek açılması en belirgin dönüştür. Bunun yanında müzik türüne göre zıplama ve kadın dansçıyı kaldırma hareketleri de yer alabilir. Doğaçlamaya da imkan veren swing dansı, dansçıların yaratıcılıklarını gösterebildiği dans türlerinden biridir.

Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Swing kolay hareketler içermesi nedeniyle kolay öğrenilir. Yaklaşık 3 – 6 aylık bir süreçte swing dansçısı olabilirsiniz. Yarışmalara katılacak ve profesyonel düzeyde Swing ile uğraşacak olanlar ise yıllarını bu eğitime vermeliler. Sosyal Swing öğrencilerimiz ise kısa sürede eğitimlerini tamamlayarak dans pistlerinde yeteneklerini sergileyebilirler.

Haftalık Ders Programı

Detaylı Ders Programlarımız için Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

Ders Ücreti

Ders Ücretlerimiz için Lütfen Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

  • Paylaş

abdabakirkoy