Samba Dans

Samba Dans

Samba dansı, samba müziğiyle 19. yüzyıldan beri yapılan Brezilya kökenli bir danstır. Samba 2/4 ya da 4/4 ölçüsüyle yapılan bir salon dansıdır. Dizler hahifçe bükülerek dans edilir. Bazı hareketlerin kökeni Afrika’nın geleneksel dansların ve Angola Capoeira’sıdır. Latin Amerika havasını en iyi yansıtan danslardan olan Samba, kalça hareketleri ve sert adımları ile görsel bir şölen sunar. Dayanıklı ve esnek dansçılar tarafından icra edilmesi gereken Samba’nın 2/4 ve 4/4 ölçüleri, yükselme ve alçalmaları ile dansçıların yaratıcılıklarına bağlı olarak gelişir. Standart ritmi “hızlı hızlı yavaş” şeklindedir.

Yeterli kıvraklığa erişmek için uzun süre çalışmak gerekir. Karnavallarda bireysel olarak yapılırken, yarışmalarda genellikle eşli olarak yapılır. Sambanın diğer latin danslarından farkı dans edilirken karın kaslarının da kullanılması ve dizlerin ileri geri kırılmasıdır.

Samba Nedir?

19. yüzyıldan beri yapılan Brezilya kökenli bir dans Samba. Afrika’daki kölelerin Brezilya’ya getirdikleri düşünülen Samba’nın sokak dansı olarak da anılması söz konusudur. Ancak günümüzde salon dansları içerisinde yer alır. 20. yüzyılın başlarında Rio De Janerio’da gelişen samba, müziğiyle de adından söz ettirmektedir.

Her yıl Şubat ayında Rio Karnavalı ile hayran kitlesi daha da artan bu dans türü, neşeli ve hızlı bir şekilde sergilenmesi ile coşkusunu hemen hissettirmektedir. Latin Amerika havasını en iyi yansıtan danslardan olan Samba, kalça hareketleri ve sert adımları ile görsel bir şölen sunar.

Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Salon dansları içerisinde öğrenebileceğiniz Samba’yı yeteneğinize bağlı olarak farklı süreler dahilinde kavrayabilirsiniz. 4 – 6 aylık bir süreçte temel adımları ve teknikleri kavrayarak Samba’yı öğrenmiş olursunuz. Özel ders olarak Samba öğrenmek isterseniz eğitmeninizin sizle yakından ilgilenmesi nedeniyle daha hızlı öğrenmeniz söz konusu olabilir.

Bol bol pratik yapmak ve dayanıklı olmak Samba’yı kısa sürede öğrenmenizi sağlayacaktır. Ne kadar güçlü olursanız o kadar hızlı şekilde öğrenir ve uzun süre ayakta kalabilirsiniz. Bu nedenle spor yapmanızı öneririz.

Haftalık Ders Programı

Detaylı Ders Programlarımız için Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

Ders Ücreti

Ders Ücretlerimiz için Lütfen Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

  • Paylaş

abdabakirkoy