Quickstep Dans

Quickstep Dans

Quickstep, dönüşler ve zıplamalar içeren hareketli ve neşeli bir danstır. Ritmik hareketlerle geliştirilmiş bir dans olan quick step, zıplamalar ve çiftlere özgü dönüş teknikleriyle kendi döneminin popüler danslarından biridir. Dansın hareketli olması bakımından farklı eğitim süreçleri içerir.

Genç çiftlere daha hareketli koreograflar hazırlanabildiği gibi orta yaşlı çiftlerin hareketleri daha ağır olabildiğinden her yaştan dansçının quick step kursumuzda beden ve yaş farklılıkları önem taşımamaktadır. Kendinizi ve yeteneklerinizi geliştirmek, farklı kişilerle sosyalleşmek, mutlu ve sağlıklı bir birey olmak için Quickstep’i deneyin.

Quickstep Nedir?

Quickstep, foxtrot dansından türemiş bir danstır. 1920’li yıllarda bazı müzik gruplarının foxtrot müziğini çok hızlı çalmaları nedeniyle, foxtrot dansındaki açık geniş adımlar yapılamıyordu. Bu durum birçok şikayete neden olmuş hatta bazı ünlü gazeteler ve magazinlerde dahi yer almıştır. İngilizler, orjinal Charleston dansından tekme figürlerini çıkartarak bir dans türetmişlerdir ve hızlı foxrot ile birleştirip, yeni oluşan bu dansa “Quicktime Foxtrot ve Charleston” adını vermişlerdir.

İngiliz çift Frank Ford ve Molly Spain, 1927 yılında “Yıldızlar Şampiyonası” adlı yarışmada Quicktime Foxtrot ve Charleston dansının farklı bir versiyonunu sergilemişlerdir. Bu versiyonda Charleston dansının karakteristik diz hareketleri yer almamaktaydı ve solo yerine çift olarak yapılmaktaydı. Figürler, çeyrek dönüşler, çapraz şaseler, zigzaglar, açık ters dönüşler ve temel charleston hareketlerinden oluşmaktaydı. Bu dans, 1928-1929 yıllarında kesin olarak karakteristik şase adımlarından oluşan bir dans haline gelmiş ve Quickstep adıyla anılmaya başlamıştır.

Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından verilen Quickstep dans dersleri için iyi bir kondisyona sahip olmak gerekiyor. Hızlı adımları ve dönüşleri olan Quickstep’i kolayca öğrenmek için dans etmeye yabancı olmamak gerekiyor. Yeteneğinize ve öğrenme becerinize göre bu dansı 2 – 3 ayda temel olarak kavrayabilirsiniz.

Bu süreci hızlandıran kişisel alıştırmalar ve pratik uygulamalar da dansçıların kabiliyetlerini pekiştirmekte olup ayrıca kendinizi geliştirmek için ileri eğitimlerden yararlanabilir, profesyonellik için de bol bol antrenman yaparak eğitiminizi destekleyebilirsiniz.

Haftalık Ders Programı

Detaylı Ders Programlarımız için Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

Ders Ücreti

Ders Ücretlerimiz için Lütfen Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

  • Paylaş

abdabakirkoy