Pasodoble Dans

Pasodoble Dans

Erkekte matadorun gergin ve dimdik duruşu, kadının ise bir pelerin edasıyla erkeğe göre konumlanması, marş ritminde ve her bir vuruşta bir adım atılarak icra edilen pasodoble dansı… İleri doğru topuklarla sert ve gururlu şekilde atılan adımlarla, Erkeğin tıpkı bir boğa güreşi arenasındaki matador edasıyla ayağını sertçe yere vuruşu ve karşısında pelerini ile boğanın dikkati çekmeye çalışan bir kadın! işte pasodoble… Gururlu bir duruş, tutkulu bir bakış, kendinden emin hareketler ile keskin ritim ve dönüşlerle kendinizi müzik eşliğinde bu dansın ritmine kaptıracaksınız.

Pasodoble Nedir?

Paso Doble, zenci kültüründen gelmeyen tek Latin Amerikan dansıdır. Dansın kökleri İspanya’ya uzanır. “Paso Doble”, “iki adım” anlamına gelir ve arenadaki boğa güreşçisinin (“torreador”) hareketlerinin stilize edilmiş hâlidir.Diğer bilgilere göre de 1926 Yılında dans sahnesine çıkan paso doble, her ne kadar kökenleri İspanya’ya dayandırılsa da daha çok Fransızlar tarafından geliştirilmiş bir dans türüdür. Paso doble, ortaya çıkışında zenci unsuru ve kültürü olmayan tek Latin dansıdır. Fransa’da standart bir dans olarak yapılan paso doblenin birçok terimi Fransızcadan gelir.

Keskin ve flamenkoya benzeyen ayak hareketleri içeren paso doble, erkeğin matadoru; kadının ise pelerini simgelendiği bir koreografiye sahiptir.

Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Zor bir dans çeşidi olan Pasodoble’yi öğrenmek için belirli bir zaman aralığı söylemek olmaz. Daha önce herhangi bir Latin dansı yapmış olanlar Pasodoble’yi kolaylıkla öğrenebilirler.

Kişinin yeteneklerine ve kavrama becerisine göre yaklaşık 5 – 6 ay içinde yeterli düzeyde öğrenme gerçekleşmiş olur. Ancak profesyonel dansçı olmak isteyenler bu süreyi sınırlamasın hiçbir şekilde. Dans Point’te sosyal Pasodoble eğitmenleri ile grup ya da özel dersler alarak bu dansı kısa sürede öğrenirsiniz.

Haftalık Ders Programı

Detaylı Ders Programlarımız için Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

Ders Ücreti

Ders Ücretlerimiz için Lütfen Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

  • Paylaş

abdabakirkoy