Modern Dans

Modern Dans

Dans etmek, dans ile var olmak… Bunlar gerçekten insan için önemli olgular. Bizler sanatla haşır neşir olarak kendimizi çok daha iyi, çok daha farklı, çok daha derin ifade edebiliriz. Bazı insanların da iletişim şekli dans etmek. Sanatın, hem görselliği hem de duyguları harekete geçirmesi adına en önemli türlerinden biri dans. Modern dans ise, duygu akışının doğaç yöntemiyle dışa vurumudur. Modern dans Katı kuralları olmayan, her müzikte ve her hareketle uygulanabilen, duyguların en iyi ifade edildiği dans türüdür. Pratiğinde denge, esneklik ve kondisyon çalışmalarını da tecrübe edebileceğiniz, son derece estetik ve zevkli bu dans türünü yeni bir hobiye başlamak ve hem eğlenmek hem değişik bir tecrübe yaşamak isteyen herkese tavsiye ediyoruz.

Modern Dans Nedir?

18. ve 19. yüzyıllarda özellikle Almanya ve Amerika kökenli olarak ortaya çıkan modern dans, aslında birçok alt dans grubunu da barındırır. Bir konser dansı olması yanında, baleye de benzetilir. Tüm gelişim dönemleri boyunca koreografları ve dansçıları sosyoekonomik değişimlerden etkilenmişler ve dünya üzerindeki bu değişimleri danslarına da yansıtmışlardır. Modern dans bu yönüyle hayata dokunduğu ve hayatın içinden olduğu gibi, özellikle esneklik gerektirmesi, dans ile birlikte kullanılan egzersizleri ve temel vücut kondisyon çalışmaları ile, dans olmanın yanı sıra bir disiplin olarak da düşünülebilir.

Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Güçlü bir beden yapısı, esnek kaslar ve denge her dansta olduğu gibi Modern Dans’ın da hızlı bir şekilde öğrenilmesini sağlamaktadır. Ancak yine de Modern dansı öğrenmek için belirli bir süre biçmek doğru değil. En az 3 aylık bir eğitim ile dansçıların vücutlarının kapasitesini ve sınırlarını keşfetmeleri sağlanabilir.

Bu dansın esasında koşma, zıplama, partneri havaya atma ve tutma gibi figürler olduğu için spor yapmak ve vücudunuzu güçlendirmek kolayca öğrenmenizi sağlar. Teknik eğitimler ve pratik ile kendinizi yeterince geliştirebilirsiniz. Daha önce herhangi bir dansı yapmanız da yarar sağlayacaktır.

Haftalık Ders Programı

Detaylı Ders Programlarımız için Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

Ders Ücreti

Ders Ücretlerimiz için Lütfen Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

  • Paylaş

abdabakirkoy