Merengue Dans

Merengue Dans

Merengue (merenge şeklinde okunur) dansı en sevilen, yapılması en kolay Latin danslarından merengue dansibiridir. Eğlenceli, rahat, coşkulu bir dans olarak gruplar bazında da sıklıkla yapılan bir sosyal dans şeklidir. Dominik Cumhuriyeti’nin yerel danslarından biri olan merengue, 19. yüzyıl ortalarında popülerleşmeye başlamış olup, günümüzde birçok ülkede eğitimi de verilen, çiftler ya da gruplar halinde sıkça icra edilen, izlemesi de oldukça keyifli Latin grubu dans türlerinden biridir.

Merengue dansına eşlik eden müziklerde sıklıkla kullanılan enstrümanlar akordiyon, guira, davul (büyük ya da ikili küçük davul), marimba ve bandurriadır. Ritimler, süreklilik ve hız içeren tekrarlardan ibarettir. Ancak, merengue müziğinde çok farklı stiller de söz konusu olabilmektedir.

Merenque Nedir?

Merengue dansında ayaklar ve kalçalar önemlidir. Teknik olarak çok basittir, kolaylıkla herkes yapabilir. Ayakların yerden 1-2 cm kaldırılarak tekrar yere vurulması, ayaklar sıra ile bu figürü gerçekleştirirken de kalçaların bol kıvrımlarla hareket ettirilmesi dansın temelini teşkil etmektedir. Arada omuzlar silkelenerek, kollar sallanarak da ritme uyum artırılır.

Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Çok sayıda ve karmaşık figürler içermemesi, adımlarının basit olması nedeniyle kısa sürede öğrenilebilen danslardandır. 2 – 3 aylık bir süre içinde tüm hareketlerini kavrayabileceğiniz Merengue, diğer Latin danslarını öğrenmeniz için de yararlı olacaktır.

Yaratıcılığa ve doğaçlamaya imkan tanıyan Merengue, eğlenceli yapısı ile diğer Latin dansları içinde kısa sürede öğrenilebilir.

Haftalık Ders Programı

Detaylı Ders Programlarımız için Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

Ders Ücreti

Ders Ücretlerimiz için Lütfen Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

  • Paylaş

abdabakirkoy