Lindy Hop Dans

Lindy Hop Dans

Lindy Hop, swing dansları ailesinin en bilinen üyesi ve bu dansta kadın dansçıyı havaya kaldırmak, bacak arasından geçirmek, zıplamak ya da parende atmak gibi oldukça karakteristik hareketler vardır. Sizlerde Lindy hop’u hayatınızın parçası haline getirerek daha sosyal ve aktif bir yaşama sahip olacak, hayattan zevk alacak ve sağlıklı bir bünyeye sahip olacaksınız.

Lindy Hop Nedir?

Lindy Hop gelişimi sırasında ünlü olan ve öncesindeki birçok dansın karışımıdır fakat temel olarak Caz, Tap, Breakaway ve Charleston danslarından esinlenmiştir. Jive, Boogie-Woogie ve akrobatik Rock and Roll’un öncüsüdür. Çoğunlukla bir caz dansı olarak tanımlanır ve Swing danslarının bir üyesidir. İsminin kökeni hakkında tartışmalar olsa da genel olarak halk dilinde genç kızlara verilen bir isim olan “Lindy” ve Swing dansları için kullanılan “Hop” kelimesinin birleşmesi ile oluşturulduğu bilinir. Texas Tommy dansında temel adım için kullanılan bir terimdir ve günümüzde icra edilen dansın adı olmuştur.

8 adet eşli dansın birleştirilmesi ile oluşan Lindy Hop, Afro-Amerikan solo ve eşli danslarında kullanılan birçok belirli ve doğaçlama hareketleri içerir ve temel adımı swingout olarak belirlenir. 1980’li yıllarda Amerikan, İsveçli ve İngiliz dansçılar arasında yayılan Lindy Hop swing hareketleriyle gelişerek sıçramalar ve ayak hareketleri ile keyifli bir seyir haline dönüşmüştür.

Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Daha önce Swing eğitimi almış olan kişiler Lindy Hop’u kolayca öğrenecekler. Ancak ilk olarak eğitim alacaklar 1 – 3 aylık süreçte temel adımları, dönüşleri ve sıçramaları öğrenirler. Profesyonel anlamda kariyer planlıyorsanız, Türkiye’de bu eğitimi alabileceğiniz birkaç kurstan bir olan kursumuz ABDA’dan faydalanarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Akrobatik hareketler eklemeye müsait olan müzik ve koreografileri nedeniyle daha renkli bir hale getirilebilir, yarışmalarda sergilenecek seviyeye gelmek için düzenli pratik yapmak gerekir.

Haftalık Ders Programı

Detaylı Ders Programlarımız için Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

Ders Ücreti

Ders Ücretlerimiz için Lütfen Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

  • Paylaş

abdabakirkoy