Jive Rock & Roll Dans

Jive Rock & Roll Dans

Latin Amerika kökenli olan bu dans, Rock’n Roll ve Boogie Boogie esintileri ile birleşerek en eğlenceli bir dans halini alan Jive ve Rock’n Roll ile içinizdeki çocuğu harekete geçirecek, yorgunluğunuzu ve stresinizi atacak, vücudunuzu daha yakından tanıyacak ve dans etmeye aşık olacaksınız. Hareketli, seyir zevki yüksek ve zarif bir dans olan Jive, ritmik ve dinamik yapısıyla tam size göre! uzman eğitmenlerimiz ile bu dansı kolayca öğrenecek ve değişmez hobiniz haline getireceksiniz.

Jive Rock & Roll Nedir?

Rock and Roll Dansı müziğinin çıkışıyla birlikte 1950’li yıllarda geçler arasında en çok sevilen dans türüydü. Dansın en bilindik hareketi, erkeğin kadını havaya doğru atıp sonra tekrar yakalamasıdır. Dansta akrobatik hareketler kullanılır. Günümüzde daha çok gösteri amacıyla sergilenen bir yarışma dansı haline gelmiştir. Jive ise “salon dansı” olarak da bilinen bir Latin Amerikan dans türüdür. 1940’lı yıllarda Afrika kökenli Amerikalılar tarafından ortaya çıkarılmış, İkinci Dünya Savaşı süresince Amerika’dan İngiltere’ye yayılmış ve ilk olarak 1944 yılında Londra’lı bir dans öğretmeni olan Victor Silvester tarafından “Jive” olarak isimlendirilmiştir.

Jive, Jitterbug adlı dansın akrobatik hareketlerinden arındırılıp tekniğinin temizlenmesi ile ortaya çıkmış olup zaman içinde Rock and Roll gibi danslardan etkilenmiştir. Yarışma dansı olarak birçok değişiklikten geçmiş ve Jive Rock & Roll adını almıştır. Rock and Roll dansına benzemekle birlikte, ondan daha hareketlidir. Günümüzde uluslararası Latin Amerikan dans yarışmalarında sergilenir.

Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Jive ve Rock & Roll dersleri figürleri benzerlik gösterdiği için birlikte öğretilir. Her iki tür de hızlı adımlar, akrobatik hareketler ve dönüşler içerir. İki dansta da başarılı olmak isteyenler, her fırsatta pratik yapmalı ayrıca sporla vücutlarını desteklemeliler.

2 – 4 ay gibi bir süreçte temel adımları, dönüşleri ve zıplamaları öğrenecek düzeye geleceksiniz. Alanda uzmanlaşmak ve profesyonel olarak dans kariyerine sahip olmak isteyenler için herhangi bir süre öngörmüyoruz. Bütün hayatınızın dansla geçeceği kesin. Yarışmalar ve başarılarla geçecek bir hayata hazır olun!

Haftalık Ders Programı

Detaylı Ders Programlarımız için Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

Ders Ücreti

Ders Ücretlerimiz için Lütfen Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

  • Paylaş

abdabakirkoy