Jimnastik

Jimnastik

Sporun, çocuk gelişimine olan katkısı tartışılmaz! Farklı spor dallarının faydalarından bahsetmek mümkündür. Jimnastik sporu da çocukların fiziksel ve sosyal anlamda olumlu gelişmeleri için yapılabilecek sporlar arasında yer almaktadır. Jimnastik sporu, çocukların fiziki gelişimini destekleyerek estetik bir görünüme sahip olmalarını sağlamaktadır. Ayrıca boy, kilo ve vücut kas kitleleri gibi değerlerin dengeli olmasını etkileyecek bir spordur.

Doğru bir program uygulanarak, çocuklarda koordinasyon, esneklik, çabukluk ve kuvvet gibi fiziksel özelliklerinin gelişmesi ve birçok yetenek ve özellik kazanması için ABDA jimnastik kursu hizmetinizde…

Jimnastik Nedir?

Jimnastik vücudu, fiziksel yapısını düzeltme ve geliştirme amacıyla düzenli hareket ettirme sanatı Vücudu çevikleştirmek ve güçlendirmek için yapılan alıştırmaların tümüdür. Beden sağlığını korumak ve daha iyi hale getirmek için yapılan hareketleri kapsayan Jimnastik, erkek ve kadınlarda farklı şekillerde uygulanabilir. Erkeklerde, yer alıştırmaları, barparalel, barfiks, halka ve kulplu beygir; kadınlarda yer alıştırmaları, türdeş olmayan çubuklar, barfiks, denge kalası alıştırmalarını içerir.

ilk kez 1900 Paris Olimpiyatları programı içinde yer verilen erkekler jimnastik yarışmaları büyük ilgi uyandırınca, jimnastik dünya şampiyonalarının düzenlenmesi kararlaştırıldı. 1952 Helsinki Olimpiyatlarında, erkeklerin yanı sıra, kadınlar bireysel jimnastik yarışmaları da programa alındı. 1922-1978 arasında dört yılda bir yapılan şampiyona, bu tarihten sonra iki yılda bir düzenlenmeye başladı. Dünya jimnastik şampiyonasında ilk 12 sırayı alan ülkeler, şampiyonayı izleyen ilk olimpiyatta yarışma hakkını elde etmiş olur. 1980’de bayanlar artistik jimnastik yarışmalarının da olimpiyat programına alınması kararlaştırıldı.

Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Jimnastik eğitimi kişinin jimnastiğe başladığı yaşa, beden yapısına, jimnastiğe ayırdığı süreye ve eğitmen becerisine göre değişiklik gösterir. Jimnastik temelleri atıldığında üzerine sürekli uygulama gerektiren bir yapıdır. Yaklaşık 1 – 4 aylık bir süreçte jimnastik yapabilirsiniz. Yarışmalara katılacak ve profesyonel düzeyde Jimnastik ile uğraşacak olanlar ise yıllarını bu eğitime vermeliler.

Haftalık Ders Programı

Detaylı Ders Programlarımız için Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

Ders Ücreti

Ders Ücretlerimiz için Lütfen Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

  • Paylaş

abdabakirkoy