Jazz Dans

Jazz Dans

Jazz dansı, son yıllarda televizyon programları, filmler, müzik videoları ve reklamlarda çok sık kullanıldığı için popülaritesi hızla artan bir dans haline gelmiştir. İnsanlar, eğlenceli ve enerjik olduğu için Jazz dansçılarını izlerken çok büyük keyif alıyorlar. Modern dans gibi, klasik balenin değişmez kurallarına tepki olarak geliştirilmiştir. İyi bir Jazz dansçısı olabilmek için pek çok dans çeşidinde olduğu gibi klasik baleyi bilmek gerekir. coşku dolu ve özgür hareketleri ile dünyanın en keyifli danslarından biri olan Jazz dansı, rahat ritimleri, büyüleyici giysileri, samimi havası ve Jazz müziğinin kalitesi ile sizi dans çağırıyor.

Jazz Dans Nedir?

Jazz Dansı klasik bale temelli bir dans türü olarak karşımıza çıkmakta olup, Modern dans gibi klasik balenin temel ve değişmez kurallarına tepki olarak doğmuş ve geliştirilmiştir. Temeli Broadway müzikallerine dayanan Jazz, son yıllarda televizyon programları, filmler, klipler ve reklamlarda kullanılması sebebiyle popülaritesini artırmıştır. Kökeni Afrika ve Karayip danslarına dayanan jazz dans gelişimini Avrupa’da sürdürerek gelişmiştir. Klasik bale tekniklerini bilmeyi gerektiren Jazz’da temel unsurlar; ritim kullanma, estetik, izolasyonlar ve doğaçlamalardır. Jazz müzikle birlikte gelişen bu dansta kondisyonlu olmak önemli olduğu için kişilerin daha önce bir dansta eğitim görmüş olmaları ya da spor yapmaları gerekebilir. Bireysel stil ve özgün olmak da önem arz eder. Dansın gelişimi dansçıların kabiliyetlerine bağlıdır.

Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Jazz dansı için İlk olarak klasik baleyi bilmek kişiye büyük katkı sağlayacaktır. Hareketli ve dengede durmayı gerektiren figürleri nedeniyle bale eğitimi faydalı olabilir. 2 – 3 aylık bir eğitim sonrasında belirli bir seviyeye gelebilirsiniz. Yeteneğinize ve Jazz’da ilerleme azminize göre profesyonel bir kariyer hedefleyebilirsiniz. Bu nedenle size herhangi bir zaman dilimi biçmek olmaz. Daha önce hiçbir dans eğimi almadıysanız 4 – 5 ayda kendinizi geliştirebilirsiniz. Hobi olarak yapmak isteyenler için temel adımlar ve basit hareketler yeterli olabilir.

Haftalık Ders Programı

Detaylı Ders Programlarımız için Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

Ders Ücreti

Ders Ücretlerimiz için Lütfen Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

  • Paylaş

abdabakirkoy