Hip Hop Dans

Hip Hop Dans

Hiphop çok ritmik bir müzik eşliğinde vücut esnekliği gerektiren ve dansa hevesli olan herkesin severek icra edebileceği eğlenceli bir dans türüdür. Break dans da öğretilen figürlere yakın bir benzerlik gösteren Hip Hop dans daha sade ve uygulaması basit hareketler içermektedir. Genellikle üst dansta kullanılan figürlerin yerde de tercih edildiği hip hop, yaratıcılığınıza bağlı olarak geliştirilebilmektedir. Profesyonel eğitmenlerimiz ile hip hop ile rap müziğinin hareketli ritimlerine ayak uyduracak, dans etmenin keyfine varacak, yeteneklerinizi açığa çıkaracak, eğlenecek ve sağlıklı olacaksınız!

Hiphop Nedir?

Hip hop dansı, 1970’li yıllarda Amerika’da zenciler tarafından oluşturulmuş olan hip hop kültürünün en önemli bileşenini teşkil etmektedir. Hip hop kültürünün doğmasına ve gelişmesine etki eden önemli müzik türleri funk, blues, jazz ve soul gibi müzik türleridir. Hip hop dansı geliştiği dönemde bir alt kültüre, azınlığa, zencilere ait sokak dansı niteliğinde idi. Bu nedenle, bu dans bir anlamda isyanın, başkaldırının görsel ve estetik ifadesi niteliğinde oluşmuştur. Figürler bu doğrultuda hızlı hareketlerden oluşmaktadır. Dansın içinde akrobatik boyutta figürler de yer almaktadır. Dansın büyük bir kısmı yerle ellerin, kolların ve hatta başın teması ile gerçekleştirilmektedir.

Hip hop dansının müziği rap ağırlıklıdır. Rap müzik de yine 1970’li yıllarda New York gettolarında doğmuş, sözsel ağırlığı fazla olan bir müzik türüdür. Rap, kelime anlamı olarak “sert eleştiri” demektir. Gerek hip hop dansı, gerek rap müzik bir eleştirinin, isyanın yoğın ifadesi olarak doğmuş, bu tarz duyguların en etkili sergilenme şeklini teşkil etmişlerdir.

Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Hiphop, pek çok dansta olduğu gibi uygun eğitim süreçlerinin ardından hiçbir tehlikesi bulunmayan figürleri kapsamaktadır. Rahat bir dans olması bakımından da tercih edilmektedir. Genellikle kıvrak ve esnek hareketleri içermesi nedeniyle vücut yapısının uygunluğuyla da alakalı olan hip hop dansı, Kalça ve göğüs hareketleri, saç savurma gibi kadınlara özgü dans figürlerini ön plana çıkarmakla birlikte erkeklerin yapabileceği hareketlerden büyük farklılıklar içeren uygulamalar bulunmamaktadır. Bu gibi teknik çalışmaların uygulamalarla birleştirilmesinin ardından hip hop kursunda vücudunuzu dansla bütünleştirebileceğiniz çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz. Soldan sağa ve sağdan sola sallama teknikleri, zıplamalar ve doğaçlamalar bu çalışmalardan bazılarıdır.

Hip Hop yapmayı mesleki olarak değil de sosyal amaçlı yapmak istiyorsanız 2 – 6 ay içerisinde rahatça öğrenebilirsiniz. Kurslar genellikle 2 – 3 aylık süreçleri kapsadıkları için kursiyerler gelişimlerini daha rahat görebilecekler. Öğrencinin öğrenme hızı ayrıca yeteneğine, daha önce herhangi bir dansı yapıp yapmadığına, esnekliğine, derse katılım oranına ve yaşına göre değişiklik gösterecektir. İsteyen öğrencilere özel ders imkanı sunulurken eğitmen ile bire bir çalışmak öğrenme hızını daha da artıracaktır.

Haftalık Ders Programı

Detaylı Ders Programlarımız için Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

Ders Ücreti

Ders Ücretlerimiz için Lütfen Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

  • Paylaş

abdabakirkoy