Hakkımızda

Hakkımızda

Dünyanın ve Türkiye’nin İlk ve Tek ISO 9001 Kalite Belgeli Dans Okulu TDSF (Türkiye Dans Sporları Federasyonu) ye Bağlı dans okulu, MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) Sertifikalı Dans okulu, Spor Bakanlığı ve Dernekler Masası onaylı Dans Ve spor klübü, 1997 yılında Aytunç Bentürk tarafından kurulan FFDC 2004 yılında eğitim kalitesindeki çıtasını yükselterek ABDA (Aytunç Bentürk Dance Academy) markası altında Koşuyolu’nda bugün bulunduğu yerine taşınmıştır.

Konusunda uzman eğitmenleri, geniş dans salonları, cafesi ve bahçesi bulunan okulun eğitim kalitesi ve geleceğe bakış açısı aldığı ISO-9001 belgesi ile onaylanmış olup geleceğe sağlam adımlarla ilerlemektedir.

Dünya çapında sayılı dans okullarından biri olmak hedefiyle, 1997 yılından bu yana çalışmalarını sürdüren Aytunç Bentürk Dans Akademy (ABDA), profesyonel ve amatör dansçılar yetiştirmektedir.

ABDA, bünyesinde barındırdığı profesyonel olarak görev yapan 60 dansçı, 25 eğitmen, 100 amatör dansçı ve 15 kişilik idari kadrosuyla, Koşuyolu’ndaki 500 metrekarelik okulunda faaliyet göstermektedir.

Aytunç Bentürk

Türkiye’nin , 2. Dönem ilk dansçısı ve koreografı,Türkiye’de dansın gelişiminde büyük rol oynamış verdiği eğitimlerle türkiye’ye dansı tanıtmış ve sevdirmiş bir çok ünlü sanatçının hem dansçılığını hemde koreograflığı üstlenmiş 1996 yılında Birkaç iyi adam adlı Türkiyenin ilk Boy Band i müzik ve vokal grubunu kurdu, 2004-2005 yılları arasında 2 kez dünya 1 kezde Avrupa salsa şampiyonu oldu Türkiye Dans Sporları Federasyonu kurulumunda önemli rol oynadı bir dönem kurucu üyeliği yaptı salsa eğitim ve yarışma müfredatlarını yazdı.

TV de yayınlanan dans yarışmalarında ve eğlence programlarında eğitmen ve koreograf ve jüri olarak görev yaptı. Birçok şampiyonun eğitmenliğini yaptı ve buna devam etmektedir.

Türkiye’de binlerce dansçı, yüzlerce eğitmen yetiştirdi ve onlarca kişiyi meslek sahibi yapıp dans okulu açmalarını sağladı. Halen Kendi kurduğu Aytunç Bentürk Dance Academy ‘de (ABDA) eğitmenlik yapmaya devam ediyor. Birçok dans oteritesine göre , yaşayan dünyanın en iyi 100 dansçısı arasında gösterilmektedir.