Foxtrot Dans

Foxtrot Dans

Foxtrot, dans pistinde uzun, sürekli akan hareketlerle icra edilen karekterize, pürüzsüz ve akıcı bir dans türüdür. Genellikle Büyük Orkestralar eşliğinde çalınan müzikler eşliğinde aynı vals gibi ritim 3/4 olmasına rağmen 4/4 ritimlerle dans icra edilir. Alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından verilen Foxtrot dans dersleri sizlere, partnerinizle tek bir bedenmiş gibi hareket etmeyi, vücudunuzu kıvrak bir şekilde kullanmayı, sınırlarınızın farkına varmayı, salon danslarının büyüsünü keşfetmeyi öğretiyor…

Foxtrot Nedir?

1920’li yıllarda ünlenen Foxtrot, 20. yüzyılın başında Avrupa’da ortaya çıkmış ve daha sonra hızla diğer kıtalara yayılmıştır. Amerikalı dansçılar Vernon ve Irene Castle çifti tarafından dünyaya duyurulan Fokstrot, salonların vaz geçilmez dans türlerinden biri olmuştur.

Slow Fox ve Quickstep türleri de Foxtrot’un farklı tipleri içerisinde en çok tercih edilenlerden olmuşlardır. Ani hareketleri barındırmayan, çiftlerin akıcı bir şekilde hareket etmelerini gerektiren, vücudu iyi tanımanın ve yönetmenin önemli olduğu bir dans türüdür. Dansçıların güçlü bir dengeye sahip olmaları için spor yapmaları önerilir. Zor bir dans olması nedeniyle düzenli pratik gerektirir. Geniş salonlarda, çok sayıda çift tarafından yapıldığında görsel bir şölene dönüşür.

Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Foxtrot dansının temeli Quickstep olduğu için öncelikle Quickstep eğitimi alanların daha avantajlı olacaklarını söylemek gerekir. Ancak daha önce hiçbir dans türünde eğitim almamış olanlar 1 – 3 aylık eğitim süreçlerinden sonra iyi bir dansçı olabilirler.

Profesyonel Foxtrot dansçısı olmak isteyenler ise kişisel çabaları ve devamlılıkları ile başarılı şekilde ilerleyebilirler. Temel duruş ve hareketleri kavrayan öğrenciler ileri Foxtrot figürlerine, tutuş ve zıplamalara geçebilirler. Partner uyumunun önemli olduğu bu süreçte başarı hedefli hareket edenler partnerlerini iyi seçmelidirler.

Haftalık Ders Programı

Detaylı Ders Programlarımız için Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

Ders Ücreti

Ders Ücretlerimiz için Lütfen Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

  • Paylaş

abdabakirkoy