Flamenko Dans

Flamenko Dans

Asi olduğu kadar asil, fevri olduğu kadar kırılgan, hüzünlü olduğu kadar da kıvrak bir dans türü flamenko. Kadınların ayaklarıyla yerleri dövmekle yetinmeyip, alkışlarıyla da salonları inleten bir sahne sanatı. Flamenko belki müziğindeki oryantal tınılardan, belki de dansçıların maço tavırlarından ötürü buralarda da dans meraklılarının gözdeleri arasında yerini almaya başladı. Flamenko coşkusuna dahil olmak, özgüveninizi geliştirmek, duygularınızın coşkusunu pistlere yansıtmak, sosyalleşmek ve dansın kültürel boyutuyla tanışmak için bize katılın…

Flamenko Dansı Nedir?

Güney İspanya’nın Endülüs bölgesinden çıktığı söylenen Flamenko, geleneksel bir halk dansı olarak bilinir. 14.yüzyılda Güney İspanya’da bir müzik ve dans türü niteliğinde gelişen Flamenko, Çingenelerin, Arapların, Yahudilerin ve Hıristiyanların etkisi ile farklı özellikler de kazanmıştır. Dünyanın her yerinde bilinen ve hayran kitlesi geniş olan Flamenko, isyanın ve acının dansı olarak da bilinir.

Dışlanan, yoksulluk çeken ve baskı gören bir halkın agresifliğini ve heyecanını içeren Flamenko, İspanya halkının sorunlarının bir nevi yansımasıdır. Duygusal ve neşeli geçişleri olan müzikleri, estetik figürleri, özel kıyafetleri ve ayakkabıları, sesi ile kanınızı kaynatan adımları Flamenko kültürünün öğeleridir. Tutkuyu, özgüveni ve hırsı yansıtır. Kırmızı renk ile bütünleşen nu dansta, dansçılar sağlam bir duruşa sahip olup jest ve mimikleri ile bize hikayelerini anlatırlar.

Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Flamenko öğrenme süresi kişinin yeteneğine ve öğrenme hızına göre değişir. Kendine has teknikleri olan Flamenko’yu yaklaşık 3 – 4 ayda temel seviyede öğrenebilirsiniz. Daha önce herhangi bir dans eğitimi almış olanlar daha hızlı ilerlerler. Özel eğitim alanlar ise eğitmenleri ile birlikte daha rahat çalışacakları için öğrenme süreci hızlanır. Profesyonel anlamda ilerlemek isteyenler ise kursumuzdan sonra ileri seviye eğitimlerine devam edebilirler.

Haftalık Ders Programı

Detaylı Ders Programlarımız için Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

Ders Ücreti

Ders Ücretlerimiz için Lütfen Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

  • Paylaş

abdabakirkoy