Düğün Dansı

Düğün Dansı

Dans türleri tarih boyunca toplumluların duygularını, yaşadıklarını ve hissettiklerini beden diliyle anlatılmasıyla ortaya çıkmıştır. Yapmanız gereken ise düğün dans türlerini incelerken aşkınızı ve sizi en iyi şekilde anlatan düğün dansına yoğunlaşmak olmalıdır. Romantik bir çift misiniz, yoksa eğlenceli mi? Çılgın partilerde olmak sizin için vazgeçilmez mi? Bu sorulara vereceğiniz cevap sizi en ideal düğün dansına doğru yaklaştıracaktır.

Romantik ve duygusal bir çift olduğunuzu düşünüyorsanız seçim yapmakta çok zorlanmayabilirsiniz. Zira sizin dansınız tango, vals ya da rumbadır… Tutkulu bakışmalar, asil duruşlar ve etkileyici melodiler ile hem kendinizi hiç olmadığı kadar özgür hissedebilir hem de konuklarınızı muhteşem bir gösteri ile selamlayabilirsiniz. Düğün dans kursu seçerken romantik koreografiler istediğinizi özellikle belirtmelisiniz.

Eğlence sizin için hayatın anlamıysa, sürekli kahkahalar atarak yaşıyorsanız ve kendinizi kıpır kıpır bir çift olarak tanımlıyorsanız fazla düşünmeyin! Bachata, salsa ya da cha cha türlerinden dilediğinizi seçebilir ve tüm salonu coşturabilirsiniz. Hatta koreografinin sonunda tüm konukların size eşlik etmesini isteyerek mutluluğunuzu herkesle paylaşabilirsiniz. Düğün dansı için kanınızı kaynatan ritimler seçebilirsiniz. Eşinizle aranızdaki uyumu ve aşkı sergilemek, diğer çiftlerden farklı olmak, konuklarınıza seyir zevki yüksek anlar yaşatmak, eğlenmek ve en önemlisi eğlendirmek istiyorsanız düğün dansı eğitimlerinize hemen başlayın!

Düğün Dansı Nedir?

Düğün dansı çiftlerin yeni hayatına eğlenceli, romantik ya da çılgın bir şekilde başladığının göstergesidir. Yıllar boyu sürecek ve beraber geçirilecek bir ömrün ilk kutlamasıdır. Düğün dansı, ömür boyu hafızalarda yer edecek bir gösterinin yansımasıdır aynı zamanda.
Tarzının, müziğinin, koreografisinin nasıl olduğu önemli değildir. Burada asıl olan çiftlerin birbirini anlayabilmesi ve ortak bir beden dili oluşturabilmesidir. Bu sebeple düğün dansı eğitmenleri, eşlerin ortak karakterini çözümlemeye ve onlara en uygun düğün dansını bulmaya yardımcı olur. Sonrasında ise koreografi hazırlanması ve müzik seçimleri üzerine yoğunlaşılır, çiftlere özel gösteriler hazırlanır.

Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Düğün dansı yapmak isteyen çiftler bu önemli günden 2 – 4 ay önce eğitimlerine başlamalılar. Daha önce dans etmiş olanlar kolaylıkla koreografiye adapte olacakları için öğrenme süreçleri hızlı işleyecek. Ancak dans etmeye ilk defa cesaret edenler için ne kadar erken başlanırsa o kadar iyi sonuçlar alınır.
Çiftlerin ilgi alanlarına göre seçilen dans türünde 5 – 10 derslik bir eğitim süreci izlenir. Yoğun organizasyon sürecinde gelin ve damat adayının stresini biraz azaltmak için oldukça yararlı olan eğitimler ile keyifli bir düğün geçirmek mümkün.

Haftalık Ders Programı

Detaylı Ders Programlarımız için Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

Ders Ücreti

Ders Ücretlerimiz için Lütfen Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

  • Paylaş

abdabakirkoy