Disco Dans

Disco Dans

Elektronik alt yapısı ve zengin enstrümanları ile günümüzde club ve diskoteklerde icra edilen disco dansı tekno ve punk gibi türlerle 80’li yıllarda yaygınlaşmıştır. Ritmik bakımdan farklılıklar içeren ve kendine özgü dans figürleri bulunan disco dansın gruplar halinde yapılabileceği gibi bireysel olarak da gerçekleştirilmektedir. Genellikle hobi amacıyla öğrenilen dansın eğlendirici özelliği, herkesin içini kıpır kıpır eden ezgileriyle birleştirilmiş, ritmin akıcılığı figürlerin canlılığında hayat bulmuştur. Disco dansını yapabilmek için belirgin yaş farklılıkları göze çarpmamaktadır. Her yaştan insanın yapabileceği dans türlerinden olması nedeniyle tercih edilme alanları oldukça geniştir. Disco dans kursu, gideceğiniz eğlence yerlerinde ihtiyaç duyacağınız bir özelliğe sahip olması bakımından öğrenilmesi gereken figürleri kapsamaktadır. Disco dansını öğrenerek bu modern kültürün bir parçası olacak, gece mekanlarında kendinize güvenerek dans edecek, yeni arkadaşlıklar kuracak, bedeninizi eğitecek ve kendinize özgü bir dans tarzına sahip olacaksınız.

Disco Dans Nedir?

1970’li yıllarda Amerika’da popüler olmuş pop müzik türü olan Disco, bu müzikle yapılan dansa da adını vererek farklı bir kültür oluşturmuştur. Diskolarda ve dans kulüplerinde ortaya çıkan ve gelişen bu dans, John Trovolta’nın oynadığı Cumartesi Gecesi Ateşi filminden sonra daha fazla hayran bularak gençleri peşinden sürüklemiştir. 1980 ve 1990’larda disko farklı tarzlarda geliştirilerek elektro dans, punk ve tekno müzik türleri oluşunca Disko Dans da aynı şekilde farklı formlardan etkilendi. 1990’larda daha geniş kitle ve mekanlarla icra edilen dans halen kişilerin ilgisini çekmekte ve öğrenilmektedir. Diskolarda doğru bir şekilde dans etmek bu kültüre hakim olmak için öğrenilebilir.

Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Disco dansı öğrenme süresi kişinin yeteneğine, dans etmeye ayırdığı süreye ve eğitmen becerisine göre değişiklik göstermektedir. Özel olarak da verilebilen eğitimler grup dersi halinde daha keyifli geçer. 4 – 5 derslik bir eğitim sonunda gece kulüplerinde rahatlıkla dans edecek seviyeye gelirsiniz.

Haftalık Ders Programı

Detaylı Ders Programlarımız için Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

Ders Ücreti

Ders Ücretlerimiz için Lütfen Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

  • Paylaş

abdabakirkoy