Dans ve Misyonumuz

Dans ve Misyonumuz

Dans…. Varolan en eski ritüel… İnsanlık tarihinin en eski hatıralarından bugüne, ruhundan fazlaca bir şey kaybetmemiş en canlı ifade ve belki de yaşam biçimi…..
Dans… Kelimelere dökemediğin her türlü ruh hareketinin bedende yeniden doğuşu… Bazen tanrılara adadığın bir ayin, bazen aşkın gözlerine bakamayışın getirdiği bir karmaşa… Müzik, ışık, hareket…
Dans… Günümüz insanının giderek artan bir ilgiyle sahiplendiği en eğlenceli Spor ve sanat disiplini aynı zamanda show dünyasının vazgeçilmez elementlerinden biri…
Tıpkı kendi içindeki zenginliği gibi vesile olduğu yeni çalışma alanlarıyla, gün geçtikçe değer kazanan bir ekonomi…

Misyonumuz

Aytunç Bentürk dans Akademi (ABDA),

Konusu dans olan tüm faaliyet alanlarında belirleyici olmak amacıyla, dance, organization, casting ve art bölümlerini kurmuş ve bu birimleri ABDA Group çatısı altında birleştirmiştir.
Sektörde doğan ihtiyacı layıkıyla yerine getirmek, kurum ve kişilerin dans ile ilişkili sorularına bir sanatçı hassasiyeti ile yanıt vermek ve geliştirdiği projeler ve yetiştirdiği dansçılar ile Türkiye’nin sesini Avrupa’ya ve giderek tüm dünyaya duyurmak,sportif,zeki,çevik ve ahlaklı genç sporcular yetiştirip ülkemize kazandırmak, ABDA’nın misyonunu oluşturmaktadır.