Cha cha Dans

Cha cha Dans

Cha cha, içinde hızlı hareketler barındıran canlı ve dinamik bir Latin Amerikan dansıdır. Mambo ve Rhumba’nın bir sentezi olan bu dans, diğer danslara göre yeni olmasına karşın basit ve sade yapısından dolayı kısa zamanda popülerlik kazanmıştır. Erkek ve kadın kıvrak ve eğlenceli figürlerle uzaklaşır ve tekrar yakınlaşır. Diğer bir ifadeyle, partnerler ters hareketlerle eğlenceli bir koreografi yaparlar ve kalça hareketleri ön planda, adımlar neşeli ve hızlıdır.

Dans içinde atılan tüm adımlarda öncelikli olarak ayak parmaklarının başlangıç kısımları yerle temas eder ve sonra ağırlık topuklara verilir. Ayakları kaldırırken topuklardan başlanır ve en son parmak uçlarının yerle teması kesilir. Cha Cha dansı ile keyifli müzikler eşliğinde kanınızı kaynatacak figürleri sergileyecek, eşinizle aranızdaki uyumu gösterecek, rengarenk kıyafetler içinde parlayacak, içinizdeki dans tutkusunu keşfedeceksiniz.

Salsa Nedir?

Cha cha dansı, en popüler Latin Amerika kökenli danslardan birisidir. İlk kez Küba’da ortaya çıkan Cha cha dansı, oldukça neşeli ve canlıdır ve yüzlere sürekli gülümseme ile dinamik bir ritim ile yapılır. İspanyolca’da “Chacha” çocuk bakıcısı anlamına gelir. Bu dans, sıklıkla kısaltılarak Cha cha olarak adlandırılmaktadır.

Cha cha dansı, sert ve keskin bir müzik eşliğinde yapılan basit ve sade bir dans türüdür. Belirli pozisyonlar ile yapılan Cha cha dansı, dar mekanlarda rahatlıkla icra edilebilir. Dans eden partnerlerin, dansın ruhunu taşıyan duyguları yaşaması ve görselleştirmesi önemlidir.

Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Cha Cha Salon ve Sosyal tarz olarak ikiye ayrıldığı için öğrenme sürenizde hangi tarzda dans etmek istediğinizi önemlidir. Sosyal Cha Cha eğitimi almak isterseniz 3 – 6 aylık bir süreç sizi bekler. Eğer amacınız profesyonel olmak ise bu durumun herhangi bir zaman kısıtlaması yoktur.

Diğer Latin Amerika dansları ile birlikte öğretilen Cha Cha dansını özel olarak almak isterseniz eğitmeninizle birlikte dilediğiniz saatte ve isteğinize göre çalışabileceğiniz için öğrenme hızınız değişkenlik gösterecektir.

Haftalık Ders Programı

Detaylı Ders Programlarımız için Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

Ders Ücreti

Ders Ücretlerimiz için Lütfen Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

  • Paylaş

abdabakirkoy