Capoeira Dans

Capoeira Dans

Yapmanızın imkansız olduğunu düşündüğünüz hareketlerin bilinçli ve tecrübeli eğitim sayesinde aslında ne kadar kolay olduğunu fark edecek özgüveninizin arttığını fark edeceksiniz. Felsefesi ve kültürüyle karşımıza çıkan Capoire sayesinde daha güçlü ve esnek bir vücuda, dayanıklı bir ruh haline sahip olacak; aynı amaca sahip insanlarla tanışacak, dansın farklı bir kültürü ile karşılaşacaksınız… Akrobasiler ve kombinasyonların uygulanması daha önce varlığından haberinizin dahi olmadığı kas gruplarınızın çalıştığını ve hızlanıp güçlendiğinizi fark edeceksiniz.

Capoeira Dans Nedir?

Capoeira (Ka-pu-ey-ra şeklinde okunur.), Brezilyalıların 16. yüzyılda ortaya çıkardıkları savunma sanatıdır. Portekizcede kelime anlamı büyük ormanlarda küçük ağaçsız alan demektir. Günümüzde Brezilya başta olmak üzere 48 ülkede resmi olarak yapılmaktadır. Brezilya’daki köleler için ‘Özgürlüğe giden yol’ olarak görülen Capoeira, bir spor dalı olarak anılmasının yanında estetik hareketleri ve müzikleri ile belli stillerde ve ritimlerde oynanan bir oyun olarak görülür. Roda adı verilen bir çember içinde iki kişinin karşılıklı jogo adlı bir oyun oynamasına dayanan Capoeria, müzik eşliğinde hareketlerin sergilenmesi ile gerçekleştirilir. Capoeira, angola ve regional adı verilen iki temel stil halinde oynanan bir oyundur. Her iki stilde de kurallar, oyunun anlamı ve amacının bilinmesi, uygulamaktan çok daha önemlidir.

Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Geleneksel kuralları, şarkıları ve oyunları ile bir bütün olan Capoeira’yı öğrenmek uzun bir zaman alacaktır. Diğer dans türlerinden farklı olarak kültürel özelliği daha fazla olan bu dansa tamamen hakim olmak yıllarınızı alabilir. Ayrıca yaşınızın ve fiziğinizin müsait olması da gerekli. Yeteneğinize ve fiziksel gücünüze göre Capoeira’yı 6 – 12 ay arasında yeterli düzeyde yapabilir hale gelirsiniz.

Haftalık Ders Programı

Detaylı Ders Programlarımız için Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

Ders Ücreti

Ders Ücretlerimiz için Lütfen Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

  • Paylaş

abdabakirkoy