Break Dans

Break Dans

Hip hop’un bilinen en eski çeşidi olan Break Dans, karışık hareketleri, kendine özgü stili ve keyfinizi yerine getiren müzikleri ile eğlenceli bir dans. Hip hop, jazz, funk gibi müziklerle yapılan, doğallığın ve özgürlüğün ön planda olduğu Break Dans, sizi kendine bağlayacak! ABDA Break Dans kursu ile yeteneklerinizi keşfedeceksiniz. Türkiye’nin en iyi eğitmenlerinden Break Dansın temel adımlarını, kombinasyonlarını, duruş tekniklerini ve dönüşlerini öğrenerek başarılı bir dansçı olacaksınız. Break Dance ile vücudunuzun sınırlarını zorlayacak, müziğin coşkusuna kapılacak, yeteneklerinizi fark ederek başarılı bir dansçı olacak, bolca arkadaş edineceksiniz…

Break Dans Nedir?

Break Dansın Doğuşu 1960ların Amerikasında siyahi gettolarında rapla başlayan isyanın dansla devam eden diğer koludur. Amerikada siyahi sokak çetelerinin silah yerine dansı kullanarak üsünlük sağladıkları bir sokak dansıdır. Bu dansı yapan erkeklere b-boy yada breakboy kızlara ise b-girl yada break girl denmektedir.B-BOYLAR 1980li yillardan itibaren sadece breakdance yapan gençlere değil DJlere ve rapperlara da verilen ad olmuştur. Breakdance kültürü 1980`li yilların başında büyük bir patlama göstermiştir. Ancak beyaz çocukların breakdance kurslarına gitmesiyle kültür biraz bozulma gösterdi, çok fazla popüler olması nedeniyle yavaş yavaş gözden yok oldu ama kesinlikle bitmedi.

Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Bu dansı yeni öğrenecek olanlar 6 – 8 ay içerisinde eğitimlerini tamamlayabilirler. Özellikle gençlerin ilgi gösterdiği Break Dans’ta diğer türlerden daha çok pratik yapmak gerekiyor. Kafa hareketleri, dönüşler, zıplamalar içerdiği için spor yapanların daha avantajlı olduklarını söyleyebiliriz. Bu nedenle 40 yaşındaki bir insanın Break Dance yapması beklenemez ve diğer dans türlerinin aksine break dans esneklik ve çevikliğe daha fazla ihtiyaç duyar. Profesyonel bir kariyer düşünenler için zorlu bir yolculuk olacağı kesin. Ancak bu dansın büyüsüne kapıldığınızda ondan kopmak istemeyeceksiniz.

Haftalık Ders Programı

Detaylı Ders Programlarımız için Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

Ders Ücreti

Ders Ücretlerimiz için Lütfen Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

  • Paylaş

abdabakirkoy