Bale Kursu

Bale Kursu

Dünyanın en eski ve köklü danslarından biri olan bale ile tanışmak ister misiniz? Zarafeti ile büyüleyen, estetik görünümü ile gözlerinize bayram ettiren, tiyatral havası ile sizleri duygudan duyguya sürükleyen baleyi, bale kursu ile yakından tanıyın…

Yılların eskitemediği danslardan olan baleyi, bale kursları eğitmenlerimiz ile birlikte çocuklarınıza öğretebileceksiniz. Balenin temel adımlarını, dönüşlerini ve tekniklerini eğlenceli derslerde öğrenen çocuklarınız daha mutlu ve özgüvenli bireyler olarak yetişecekler. Bale kursu fırsatlarımızı kaçırmayın!

Bale Nedir?

Bale Rönesans dönemi İtalya’nın dünyaya armağanı olarak kabul edilir ve tüm dünyada dinginliğin ve asilliğin sembolüdür. Mim sanatçılarının tiyatro ve halk danslarında kullandıkları küçük adımlardan ortaya çıkmıştır, kibar ve ritmik figürleri içinde barındırır.

Türkçe hareket etmek anlamına gelen İtalyanca ballo kelimesinden türetilerek dansın içeriğine uygun bir isim kazanmıştır. Erkek dansçıya balet, kadına ise balerin denir. Bale nedir? sorusun en kısa cevabı bu olurken bale eğitiminin yıllarınızı alacağını bilmeniz gerekir. Bale kursları ile öğrenilen bu eski sanat dalı halen en güzel danslardan biri olarak yoğun ilgi görmektedir.

En çok öğrenilen danslar arasında olan bale, kendine özgü teknikleri ve geleneksel yöntemleriyle gerçekleştirilen bir dans türüdür. Müziğin, dekorun ve hareketlerin bu kadar uyumlu olması bale dansının en güçlü yanlarındandır. Tüm dünyada beğenilen bir dans olan bale, zaman içerisinde farklılık kazanmıştır ve çeşitlere ayrılmıştır. Klasik bale, modern bale, Fransız tekniği ve Rus tekniği gibi farklı çeşitleri vardır.

Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Baleye ne kadar erken yaşta başlanılırsa balenin öğrenilmesi de o kadar çabuk olacaktır. Önerilen baleye başlama yaşı 3-11 yaşları arasıdır. Bu yaşlarda da kişinin ailesine büyük görev düşmektedir. Dansa yeteneği ve ilgisi olduğunu gördüğünüz çocuğunuzu bir dans kursuna götürmeli ve ona destek olmalısınız.

2 – 4 aylık eğitimler ile hobi olarak temel bale derslerine katılmak mümkün. Ancak yine burada da yaş kriteri ve vücudun dayanıklılığı ile esnekliği devreye giriyor.

Haftalık Ders Programı

Detaylı Ders Programlarımız için Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

Ders Ücreti

Ders Ücretlerimiz için Lütfen Çağrı Merkezimizden Bilgi Alınız : +90 (212) 571 2232

  • Paylaş

abdabakirkoy